Dziś jest 21 Styczeń 2018 r. Imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław . Teraz jest 01:29 | pogoda na dziś | wiadomości | program tv | wyniki lotto |
MKR9.info
R       E       K       L       A       M       A
Strona główna Portfolio MKR9 Blog Znajdź Wiersze Galeria eWiersze Katalog
 
Menu
:: strona główna
:: szukaj
:: moje miasto
:: o stronie mkr
:: ciekawe strony
:: ulubione
:: Reaktor Boyz
przydatne
:: komórkowo
:: bramka sms
:: teksty sms
:: bramka gadu-gadu
humor
:: dowcipy
:: zagadki
:: szczyty
:: nagrody darwina
:: komiksy
:: filmiki
:: deformator twarzy
rozrywka
:: gry on-line
:: proste gry
:: tv przez internet
:: radio internetowe
:: myślący program
różności
:: ciekawostki
:: biorytm
:: kamerki
:: studia pw
:: wyślij plik
:: ap edukacja
English
:: jokes
:: stories
:: tongue twisters
webmaster
:: kursy
:: skrypty
:: szablony stron
:: za darmo w sieci
download
:: programy
:: e-booki
autor
Michał Krusiewicz
[ portfolio ]

skype:michalmkr9
gg:1088080
popieram

antyspam

bykom stop

Best Viewed With Any Browser
każda przeglądarka

    Strona została przygotowana przy pomocy programów:
  • ezHTML - edytor HTML
  • Photoshop CS 8.0 - edytor grafiki
  • Paint - edytor grafiki
  • Word - do sprawdzania pisowni i gramatyki
  • Notatnik - prosty edytor tekstowy
Historia strony MKR

Pewnie zastanawiasz się jak powstała moja stronka, jakie były jej początki itd. Opowiem Ci po krótce historię tej stronki.

Pierwsza wersja strony powstała w 2001 roku. Nie miałem wówczas pojęcia o języku HTML i innych kodach potrzebnych webmasterowi. Jednak byłem zafascynowany tą namacalną obecnością w sieci jaką daje własna strona. Nie wiedziałem wtedy, że nie jest to takie proste jak się wydaje.

Swoją pierwszą stronkę zrobiłem w kafejce internetowej przy pomocy programu Webmajster(wersja on-line) i zamieściłem pod adresem http://michalkrusiewicz.republika.pl. Praktycznie zawierała ona tylko krótką informację o jej autorze, księgę gości oraz kilka gadżetów z oferty Republiki(portalu Onet.pl). Nie byłem z niej zadowolony, bo nie wnosiła niczego nowego do sieci.

Potem zacząłem się interesować tworzeniem stron www. Przeczytałem kilka kursów HTML, porad i artykułów. Stworzyłem nową wersję strony opartą na ramkach (frames), która zawierała już pewną treść, ale nigdy nie miałem czasu, aby ją dokończyć. Efektem tego były podstrony o treści: "strona w budowie".


druga wersja
powiększ obraz

Gdy już zaznajomiłem się z Internetem i odwiedziłem nie jedną profesjonalną stronę zapragnąłem stworzyć serwis przyjazny dla jego użytkowników. Trzecia wersja była już bardziej czytelna i przejrzysta, choć niezbyt estetyczna. Stworzyłem ją w oparciu o styl tabelkowy z pływającą ramką (iframe). Powstanie tej strony miało też związek z chęcią podzielenia się moją twórczością z innymi. Opublikowałem swoje wiersze i inne teksty. Adres był zbyt długi więc założyłem alias do starego adresu. Od tej pory stronę można było znaleźć pod adresem http://mkr.xx.pl. Umieściłem na niej kilka przydatnych komponentów takich jak bramka sms, bramka gadu-gadu i wyszukiwarki.


trzecia wersja
powiększ obraz

Do tej pory musiałem przesiadywać godzinami w kafejkach internetowych i innych miejscach, aby uaktualniać swój serwis. Od 2005 roku mam już dostęp do Internetu poprzez domowy komputer. Dzięki temu wiele rzeczy zmieniło się na lepsze.

Na przełomie 2004 i 2005 roku założyłem swój blog a potem powstały stronki: koomorka.xx.pl (wszystko do komórek) oraz znajdz.za.pl (portal dla poszukiwaczy informacji).

Czwarta wersja strony została stworzona w oparciu o moje doświadczenie z poprzednich wersji. Wykorzystałem program Photoshop do stworzenia grafiki, dzięki czemu była ona bardziej estetyczna i przyjemna dla oka. Dodałem nowe działy i funkcje, które pomagały w podróżowaniu po sieci oraz dostarczały rozrywki. Została ona przeniesiona na konto www.mkr.ovh.org które dawało możliwości rozwoju strony i było bardziej stabilne niż poprzednie.


powiększ obraz

Jednak zawsze było jakieś "ale" do tej stronki. Ładowała się zbyt wolno, występowały liczne błędy a modyfikacja układu strony wiązała się z ogromnym nakładem pracy i czasu. Dlatego postanowiłem, że zrobię stronę w oparciu o język php. Zmodyfikowałem szatę graficzną aby była estetyczna i szybko się ładowała. Przekształciłem wszystkie strony i podstrony z html na php. Dzięki includowaniu plików php mogę sobie pozwolić na dowolną zmianę w treści strony. Wprowadzam zmiany w jednym pliku a pojawiają się one w całym serwisie. To bardzo wygodne i praktyczne. Znalazłem także bardzo kożystną ofertę hostingową firmy ovh i postanowiłem założyć domenę mkr9.info. Dzięki wykorzystaniu subdomen mogłem zbudować oddzielne serwisy, które są częścią mkr9.info. Powstała galeria (www.galeria.mkr9.info), strona z moimi wierszami (www.wiersze.mkr9.info) oraz moje portfolio (www.mkr9.mkr9.info). Zapraszam Cię do zwiedzania mojego serwisu. Mam nadzieję, że powrócisz tutaj nie raz. Jeśli zauważysz jakiś błąd to daj mi znać. Ja też jestem człowiekiem niedoskonałym jak każdy. Byłbym wdzięczny za takie informacje.POZDRAWIAM

Michał Krusiewiczdrukujdrukuj ::
księga gości
:: wpisz się // zobacz wpisy
e-booki
>> darmowe fragmenty <<
nominacje
Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE
reklama
Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Klikając w powyższy banner pomagasz nakarmić biedne dzieci.
Monitoring
statystyki www stat.pl

 
| pomoc | napisz do mnie | zgłoś błąd
© 2004- Michał Krusiewicz | gg 1088080

linki bezpośrednie w linkowni | Katalog Stron qlWeb | Katalog Ciekawych Stron - Zapraszamy!